• oprava a výroba kamenných pomníků
  • oprava a čištění kamenných uměleckých děl
  • čištění a pískování schodů a kamenných soklů
  • prodej náhrobních doplňků
  • kamenicko-stavební práce
  • stavba zahradních krbů
  • pokládání kamenných dlažeb
  • pokládání dlažebních kostek

Firma - Kamenictví Vondrášek

Vždy jsem obdivoval skály a kameny. V šestnácti letech jsem se ve volných chvílích zajímal o práci starého zkušeného kameníka v obci Budilov, mezi tím navštěvoval zednické učiliště. První zkušenosti jsem získával v kamenické dílně v Českých Budějovicích.

Přelomový byl rok 1998 kdy jsem nastoupil dráhu soukromého kameníka. Došlo tak k jedinečnému spojení zednické a kamenické profese, z něhož zákazník může jen a jen prosperovat, to mi umožňuje kámen vnímat jako stavební materiál v podstatně širších souvislostech. Dnes se firma Kamenictví Vondrášek zabývá širokým spektrem stavebně kamenických a restaurátorských prací, podílí se na státních zakázkách a mnoho dalšího, přesvědčit se můžete v ukázkách prací nebo referencích.

Slavnosti odhalení pamětní desky architekta Zítka v Lčovicích

Slavnosti odhalení pamětní deky architekta Zítka ku 100 letému výročí jeho úmrtí, na zámecké bráně v Lčovicích.5.9.2009.

Navštívil nás ředitel národního musea,historik,který se zabývá historií architekta Zítka pan Karel Ksandr a vnučka Zítka od syna Rudolfa.

Čtěte také zpravodajství z odhalení na stránkách českého rozhlasu zde (odkaz na jiné stránky).

Záznam pořadu z Českého Rozhlasu
Záznam pořadu z Českého Rozhlasu

Jaké druhy kamene používáme?

Pří naší kamenické práci používáme většinou šumavské žuly zvané peckáš případně žuly slatinské. Z dovozového kamene používáme hlavně z žuly Itálie. Malou ochutnávku vzorků žuly můžete nalézt např. zde.

Strojový park

Zajímalo by vás jaké stroje v naší kamenické praxi používáme? Pak vám nabízíme k přečtení jejich výčet.

  • kompresor především pro pohon zbíječky, případně jiných strojů na stlačený vzduch
  • pískovačka
  • dlabačka používanou na pemrlvání kamene
  • brousící rameno
  • mobilní pila na kámen

Poselství kamene

Pan Vondrášek poskytl v ríjnu 2008 pro "časopis kameníky, kamenosochaře, restaurátory a ostatní přátele kamene" rozhovor na téma kámen, a jeho využití ve stavebnictví.

Kamenický veletrh

Protože Vám chceme stále poskytovat ty nejkvalitnější služby v oboru, nezbývá nám než jít stále s dobou, sledovat trendy v oboru a získané poznatky aplikovat v praxi. Místem kde lze takové zkušenosti získat je i kamenický veletrh Stone+tec 2009 v Norimberku, právě z toho důvodu jsme se do Norimberku vypravili.

Ukázky práce

Druhy Kamene

Aktuality

Kamenná brána na zámku Lčovice

Získali jsme prestižní a náročnou zakázku. Zakázka spočívala v rekonstrukci zámecké brány na zámku Lčovice.

galerie zde >>

nebo v článku zde >>


Kamenický veletrh v Norimberku

Abychom Vám mohli poskytovat ty nejlepší služby v oboru, navštívili jsme kamenické špičky na veletrhu Stone+tec 2009 v Norimberku.